Фотозона біля Храму.

Христос Воскрес.  На території храму святого Спиридона Тримифунтського ,під час Пасхального освячення кулічів ,і іншої поживи , парафіяни могли сфотографуватись на облаштованій фотозоні. Багато мешканців району скористалося цією можливості. Це стало гарною традицією нашої парафії , про котру писали і місцеві ЗМІ. Завдяки нашому старості Кузнецову М. Г. ця інсталяція в вигляді Пасхального куліча була встановленна на території храму. Дякую всім за участь. Христос Воскрес!

Continue reading

Христос Воскрес!!!

Христос Воскрес - ікона воскресіння

Хто побожний і боголюбивий, нехай радіє цим величним і світлим святом. Хто розумний слуга, нехай весело увійде в радість Господа свого. Хто потрудився постом, нехай сьогодні отримає нагороду. Хто від ранньої години став до праці, нехай тепер одержить справедливу заплату. Хто по дев’ятій годині прийшов, нехай дякує Богові і радісно святкує. Хто по дванадцятій годині прибув, нехай не тривожиться, бо йому ні в чому не буде відмовлено. А хто не встиг і на третю годину, нехай приступить без вагання. І хто прибув лише на п’яту годину, нехай не боїться, що запізнився. Бо Владика милосердний. Він приймає останнього, як і першого. Він задовольняє однаково і того, хто спізнився, і того, хто працює від ранку. І останнього він милує, і про першого дбає; і тому щедро дає, і цього обдаровує. І вчинки Він приймає, і наміри вітає; і зроблене шанує, і щирі бажання Він хвалить. Ось тому й увійдіть усі в радість Господа свого; і перші і останні, прийміть однаково нагороду! Багаті і бідні, веселіться разом! Витривалі і недбайливі, вшануйте цей день! Звеселіться сьогодні ті, що постили, і ті, що не постили! Господня трапеза готова – розкошуйте всі! Пасха свята – нехай ніхто не виходить голодним! Усі відживляйтеся святом віри, всі споживайте з багатства Божої доброти! Нехай ніхто не нарікає на вбогість, бо царювання вселюдне настало. Нехай ніхто не засмучується гріхами, бо прощення з гробу всім засіяло. Нехай ніхто не боїться смерті, бо смерть Спасителя нас визволила; знищив її Той, кого вона тримала. Ад полонив Той, хто до аду зійшов; зазнав він смутку, зіткнувшись з Його тілом. Передбачивши це, пророк Ісая голосно кликав: Ад засмутився, стрінувши долі Тебе. Засмутився, бо знищений. Засмутився, бо зневажений. Засмутився, бо смерть на нього прийшла. Засмутився, бо зруйнований. Засмутився, бо зв’язаний. Взяв людину, а на Бога натрапив. Взяв землю, а стрінув небо. Взяв, що бачив, і впав через те, чого не добачив. Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос – і ти звалений. Воскрес Христос – і попадали демони. Воскрес Христос – і радіють ангели. Воскрес Христос – і життя вільно пливе. Воскрес Христос – і не стало в гробах ні одного мертвого. Бо Христос устав із мертвих, і початок воскресіння настав спочилим. Йому слава і влада на віки віків. Амінь.

Continue reading

Вхід Господній в Ієрусалим.

Вхід Господень у Єрусалим


Сьогодні Церква велично святкує урочистий в’їзд Ісуса Христа до Єрусалиму. Перебування Христа на землі наближається до кінця. Господь завершує Свою земну мандрівку до Єрусалиму – до свого Розп’яття і Воскресіння двома великими подіями: воскресінням Лазаря та тріумфальним в’їздом до Єрусалиму. Ці дві події, свідками яких були великі маси людей, давали ясне і переконливе свідчення про післанництво Ісуса Христа та Його божество – стражданнями і смертю випросити нам прощення гріхів і наново відчинити вхід до раю. 

Continue reading

Хресту Твоєму Поклоняємось.

Ось знаходимося в середині Великого посту. Кожна людина зазвичай дуже ревно розпочинає піст. Перші два тижні ми наполегливо змагаємося зі своїми пристрастями, але коли проминає час, ми знесилюємося. Дещо про такі людські немочі знає і Церква, тому в цю неділю вона ставить нам за взірець Ісуса Христа, Який був розп’ятий на хресті.

У третю неділю посту св. Церква для підкріплення нашого духа каже нам в особливіший спосіб почитати св. Господній Хрест. Звідси й назва цієї неділі – Неділя Хрестопоклонна. Нам пропонується звернути свою увагу не на свій хрест, який несемо щодня, а на хрест, який поніс наш Господь, адже Його зусилля були набагато важчими.

Continue reading

Благовіщення Пресвятої Богородиці.


В сьогоднішній святковий день ми святкуємо величне свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Бо коли приходить весна, природа оживає, пробуджується зі сну до життя. Все навколо наповнюється світлом, красою, радістю пташиного співу. Серед цієї краси природи до нас приходить духовна радість, вістка про близький прихід Месії.

Continue reading

Проповідь в п’яту неділю Великого посту.

проповідь на п'яту неділю посту

Дорогі у Христі брати і сестри, сьогодні, у п’яту неділю Вели­кого посту, Свята Церква нагадує своїм вірним про життя і подвиги преподобної Марії Єгипетської, яка жила в V ст.

Continue reading

Храмове свято 2018 року

25 грудня в парафії св. Спиридона при Гастроинституті НАМН України відбулося храмове свято. Святу Службу Божу очолив єпископ Дніпровський і Криворіжський Симеон в співслужінні духовенства єпархії.

Continue reading

Воскресна проповідь 29 неділя після Пятидесятниці

Храм Святителя Спирідона

Скільки разів ми вже чули цю євангельську розповідь. Знаємо питання цього багатого юнака та відома нам відповідь Ісуса Христа – Господні заповіді, ось, що головне і вкрай необхідне для осягнення спасіння. Але це ще не все, юнак відчуває якесь незадоволення власним життям. Через це і приходить до Христа: «Учителю, що маю ще робити?» Але відповідь Спасителя перевищує його можливості. Він не в змозі переступити межу свого існування, відмовитися від усього, що було пов’язане з його життям – роздати добро бідним і йти слідом за Христом.

Continue reading

Христос Воскресе!

Щиро вітаю Вас з Великоднем!

Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаю Вам радості, здоров’я, добробуту і благополуччя.
Й згадуйте постійно тих, завдяки кому ми можемо святкувати під мирним небом. Допомогайте нашім воінам, підтримуйте поранених та згадуйте загиблих за свободу України! Слава Україні! Героям слава!

Христос Воскрес!